Dy kombinimet e ngjyrave që sugjerohen për sezonin e vjeshtës

Sezoni i vjeshtës vazhdon ende me eksperimente në fushën e veshjeve. Mes shumë propozimeve që vijnë…

Modeli më i shitur, Volkswagen prezanton makinën e re

Wolksvagen ka preznatuar mishërimin më të ri të golfit të tij ikonik me shpresën se vetura…

Pse dështoi makina më e lirë në botë, 1500 euro e re

Me 1500 euro mund të blihet një motoçikletë, ka madje dhe biçikleta të shtrenjta që kushtojnë…

Hill: Detyrat e integrimit janë për t’u kryer dhe jo pengesa për t’u ndalur

Në Tiranë u zhvillua sot Samiti i Europës Jug-Lindore për Paqe, ku morën pjesë udhëheqës të…

Eksperti rumun: Pas bllokimit të negocjatave nevojitet një qasje tjetër me Francën

Pas bllokimit të negocjatave, me Francën nevojitet një qasje tjetër, ajo e inteligjencës dhe afrimit, thotë…

Marrin fund ditët me diell, ja kur do të fillojnë reshjet

Duket se ditëve të ngrohta me diell u ka ardhur fundi, duke i lënë vendin reshjeve…

Zaev për “Danas”: Makroni e di se për Ballkanin BE-ja nuk ka alternativë tjetër

Beograd, 26 tetor – Përveç për botimin e “Politika”, Kryeministri Zaev dha një intervistë edhe për…

Kujdes! Samsung e pranon: Telefonin tuaj S10 mund ta hapi kushdo

Kompania Samsung ka pranuar se telefonat Galaxy S10 kanë probleme me skanerin e shenjave të gishtërinjve…

Orban humb Budapestin, a po largohet Gruevski nga Hungaria?

Budapest, 26 tetor – Ish-kryeministri Nikolla Gruevski është fotografuar në aeroportin ndërkombëtar Ferihegy në Budapest. Nuk dihet…

Të dielën ndryshon ora, akrepat lëvizin 60 minuta mbrapa

Ditën e diel, në 27 tetor, akrepat e orës do të kthehen 60 minuta pas. Kjo…