Magjia e natyrës në foto nga “International Landscape Photographer”

Dora e njeriut nuk e ka zhdukur ende përfundimisht magjinë e natyrës dhe ekspozita vjetore “International Landscape Photographer” e dëshmon këtë.

Gjatë kësaj ekspozite dhe konkursi, ku morën pjesë më qindra fotografë profesionistë dhe amatorë shpërfaqet në magjinë e saj maksimale nëna natyrë, nga njëri cep i globit në tjetrin.

Magjia e alpeve zvicerane
Magjia e alpeve zvicerane

 

Cerro Torre në Patagonian argjentinase
Cerro Torre në Patagonian argjentinase

 

Mali Fitz Roy, Argjentinë
Mali Fitz Roy, Argjentinë

 

Patagonia, Zelanda e Re
Patagonia, Zelanda e Re

 

Dimër në fshatin Hirafu, Hokkaido, Japoni
Dimër në fshatin Hirafu, Hokkaido, Japoni

 

Mali Seymour, Kolumbia Britanike
Mali Seymour, Kolumbia Britanike

 

Yoho National Park, Kolumbia Britanike
Yoho National Park, Kolumbia Britanike

 

Ishulli Vankuver në Kolumbinë Britanike
Ishulli Vankuver në Kolumbinë Britanike

 

Liqeni Watersprite në Kolumbinë Britanike
Liqeni Watersprite në Kolumbinë Britanike

 

Dimri i ashpër në Parkun Kombëtar Ciucas, Rumani
Dimri i ashpër në Parkun Kombëtar Ciucas, Rumani

 

Malet Jugore, Islandë
Malet Jugore, Islandë

 

Yellowstone National Park (SHBA), në bardhezi
Yellowstone National Park (SHBA), në bardhezi

 

Yellowstone National Park (SHBA), në bardhezi
Yellowstone National Park (SHBA), në bardhezi

 

Bisti Wilderness në New Mexico
Bisti Wilderness në New Mexico

 

Veadeiros National Park në Brazil dhe në sfond Galaksia Rruga e Qumështit
Veadeiros National Park në Brazil dhe në sfond Galaksia Rruga e Qumështit

 

Lençóis Maranhenses në veri të Brazilit fotografuar nga lart
Lençóis Maranhenses në veri të Brazilit fotografuar nga lart

 

 

Burimi: TCH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *