Si ta parandalojmë Alzheimerin, disa këshilla efikase

Stresi jo vetëm që rrit rrezikun e kancerit, sulmet në zemër dhe tru, por gjithashtu mund…

Microsoft paralajmëron që një milion kompjuterë janë ende të rrezikuar

Microsofti më herët muajin e kaluar zbuloi që problem të madh sigurie në Windows, që do…

Seagate paralajmëron hard disqet e veta të para me 16TB

Seagate ka konfirmuar se po fillon me livrimin aktiv të hard disqeve të veta 16TB të…

Propozim-ligji për reforma në arsim: Nxënësit më nuk do të mësojnë të shtunave

Ministri i Arsimit, Arbër Ademi, në një konferencë për shtyp pranë Qeverisë bëri të ditur se…