Lotaria Amerikane – Nisin sot aplikimet.

Sot nisin aplikimet për lotarinë amerikane DV-2021 dhe siç kishte njoftuar Ambasada Amerikane në Shkup përmes një njoftimi në ‘Facebook’, aplikimet do të zgjasin deri më 5 nëntor.
 
Bëhet fjalë për më shumë se 4 javë kohë kur qytetarët mund të aplikojnë për lotarinë amerikane.

“Regjistrimi elektronik për lotarinë DV-2021 do të fillojë të mërkurën, më 2 tetor 2019, në ora 18:00, dhe do të mbyllet të martën, më 5 nëntor 2019, në ora 18:00. Udhëzime të hollësishme se si të aplikoni dhe informacione të reja të rëndësishme për lotarinë DV-2021 mund ti gjeni në � https://travel.state.gov/…/diversity-visa-program-entry/div…

 

The online registration for the Diversity Visa Lottery 2021 program begins on Wednesday, October 2 at 18:00 (cest) and…

Posted by U.S. Embassy North Macedonia on Monday, September 30, 2019

@UskanaSot

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *