Zaev i gatshëm për koalicion parazgjedhor me partitë shqiptare

Kreu  i LSDM-së, Zoran Zaev në paraqitjen e tij të sotme në Tetovë tha se partia…

Hidhet shorti i çerekfinaleve, shmanget El Clasico

Nuk do të ketë të përplase El Clasico, Real Madrid-Barcelona në çerekfinale të Kupës së Mbretit.…

iOS 14 do t’i mbështesë të gjitha pajisjet të cilat tani e përdorin iOS 13

pajisjet të cilat tani e përdorin iOS 13 Prezantimi i softuerit të Apple iOS 14 nuk…

Maqedonia mbetet pa fuqi punëtore

Shpërngulja e të rinjve, problem për investitorët e huaj Largimi i të rinjve dhe tarifat e…

Hapet kufiri Bellanoc-Stançiq, i premtuar rreth dy dekada

Rruga që lidh Kumanovën dhe Gjilani nga sot nuk është më rrugë pa krye. Pas dy…

Dy raste me koronavirus në Itali, mbyllet linja ajrore Itali-Kinë

Virusi vdekjeprurës mbërrin në Itali. Dy raste janë konfirmuar në shtetin përtej Adriatikut, që janë deklaruar…

Presidenti i Austrisë dhe homologia zvicerane diskutojnë në tren për çështje klimatike

Presidenti i Austrisë, Alexander van der Bellen, në profilin e tij në rrjetin social “Facebook” ka…

Britania sot zyrtarisht del nga blloku evropian

Britania e Madhe këtë të premte i jep fund qëndrimit në Bashkimi Evropian. Çështja BREXIT merr…

Digjen mbeturina të huaja për shkak se ato të vendit nuk selektohen në “Drislla”

Presioni i publikut që kërkon përgjigje çfarë mbeturina importohen në shtet dhe në çfarë mënyre ato…