Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Nga mesnata çmimet e derivateve do të lirohen mesatarisht me 2,82 për qind, kështu vendosi Komisioni Rregullator i Energjisë

Kështu, një litër EURODISEL nga mesnata e sotme do të kushtojë 2,00 denar më pak dhe do të shitet me 58,00 denar për litër.

Ndërsa, benzina EUROSUPER-95 do të lirohet për 1,50 denar dhe nga nesër do të kushtoj 66,00 denar për litër.

EUROSUPER -98 do të lirohet me vetëm 1,00 denar për litër dhe do të shitet me 68,50 denar për litër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *