Jetmira Dervishi, femra e pare shqiptare me licence evropiane ne sferen e karatese.

Ne 6.02.2020 ne Budapest te Hungarise pas provimeve tre ditore teorike dhe praktike para Komisionit Evropian te gjyqtareve te perbere nga Spanjol, Norvegjez, Danez, Italian, Finlandeze, Gjermane, Turk, Kroate dhe Serb, u kumtuan rezultatet dhe Jetmira Dervishi arriti me sukses te merr licencen evropiane si gjyqtare e karatese…

Suksesi i saj eshte edhe sukses per klubet tona, per popullin tone dhe per tere shtetin qe ajo do ta perfaqsoj neper evenimente te ndryshme me karakter ndekombetare.

Urime dhe te prifte e mbara trenjere!

Jetmira Dervishi, femra e parë shqiptare me licencë evropiane në sferën e karatesë

Jetmira Dervishi, femra e parë shqiptare me licencë evropiane në sferën e karatesë

Posted by Tv Uskana on Friday, February 7, 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *