“Paraziti”, triumf në “Oscar”/ Për herë të parë një film i huaj shpallet më i miri

Surprizë në natën e oskarëve 2020. Në Los Angeles, pavarësisht pjesës më të madhe të parashikimeve,…

Blerim Ahmedi: Na kërcenuan që të mos publikonim përgjimet e Ziadin Selës

Pas distancimit të “Grupit të Kumanovës”, TV21 ka publikuar një reagim të vëllaut të “El Chekës”,…

Ah moj Kala, çfarë të gjeti ! -nga Leonora Saliju

Kanë kaluar 3 vite nga reagimi im i parë për gërmimet jo të rregullta të nisura…

Pishinë të mbyllur edhe në Kërçovë, nesër nisin punimet

Sot në Kërçovë, për të njoftuar kryetarin e Komunës së Kërçovës z. Fatmir Dehari dhe qytetarët…

Karrenbauer nuk do të garojë për të zëvendësuar Merkelin në postin e kancelares

Kryetarja e partisë qeverisëse në Gjermani, Annegret Kramp-Karrenbauer, nuk do të garojë për të zëvendësuar Angela…

Stuhia Ciara shkakton kaos në disa shtete të Europës

Me erëra deri në 180 km në orë dhe shira të rrëmbyeshëm, stuhia Ciara shkaktoi kaos…