Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) i ka publikuar çmimet e reja të derivateve të naftës, të…

Maqedonia e Veriut drejt zgjedhjeve, partitë ende të ndara për datën

Një ditë përpara takimit të partive politike në Maqedoninë e Veriut me Presidentin Stevo Pendarovski për…

Kërçovarët nga Amerika, sollën ndihma humanitare për familjet në nevojë në vendlindje

Shoqata Uskana e filloi projektin “Nënat e Uskanës” para dy vitesh.Atëherë Z. Ikmet Xhambazi na ofroi…

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse as sot nuk ka diskutuar për lehtësimin e masave

Sipas burimeve brenda komisionit, numri i lartë i të infektuarve edhe sot ka bërë që Komisioni…

Tërmet në rajonin e Ohrit dhe Strugës

Tërmet me intensitet prej tre deri katër ballë sipas Shkallë makroseizmike evropiane është ndjerë sot në…

Myftinia e Kërçovës paralajmëroi hapje të xhamive, masa mbrojtëse gjatë riteve fetare

Myftinia e Kërçovës me rastin e hapjes së paralajmëruar të xhamive nesër informon se ata i…

Sot do të diskutohet për lehtësim të masave

Trendi i rasteve të reja me Kovid-19, numri i të cilëve dje arriti 20, ndërsa pardje…

OBSH: Covid-19 mund të luftohet si lija!

Ndërkohë që bota shënon një arritje të madhe të shkencës dhe shëndetit publik me zhdukjen e…

Fushata zgjedhore, pa tubime me qytetarët

Për herë të parë në Maqedoninë e pavarur, qytetarët me siguri do të jenë dëshmitarë të…