Lehtësim i mundur i masave në segmentet më pak të rrezikshme

Nëse nuk ka një rritje dramatike të numrit të personave të infektuar me virusin Kovid-19, është e mundur që Qeveria të vendosë sot në një seancë të lehtësojë masat mbrojtëse në segmente të caktuara më pak të rrezikshme, bazuar në mendimin e Komisionit për sëmundje infektive.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me virus në vend arriti në 1.666, pasi dje u konfirmuan 22 raste të reja dhe 145 testime të kryera.

Dje u regjistruan 20, ndërsa një ditë më parë 36. /AlsatM

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *