Tokio instalon tualete publike transparente në parqet e qytetit

Tokio e ka çuar pastërtinë dhe sigurinë e tualeteve publike në një tjetër nivel.

Tualete publike të bëra nga xham me ngjyrë janë instaluar në parqe publike rreth e qark kryeqytetit të Japonisë.

Megjithatë, nuk ka nevojë për alarm, sapo dhomëzat e vogla zihen nga njerëz, xhami kthehet në opak duke garantuar kështu privatësinë.

Veç faktit që këto banjo publike i shtojnë ngjyra parkut, ka dy arsye sepse këto modele kanë qenë një sukses i vërtetë. Së pari njerëzit mund të shohin sesa të pastra janë parapara se të futen dhe po ashtu, ata mund të dallojnë nëse dikush është duke qëndruar fshehurazi brenda.

abcnews.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *