Qershori do të sjellë eklips të diellit dhe të hënës

Për amatorët e qiellit e yjeve muaji që vjen do të jetë mjaft aktiv, duke nisur…

Sa xhelozë jeni, bazuar në shenjën e horoskopit

Sipas astrologjisë, ka disa shenja zodiakale që kanë më shumë gjasa të jenë “mbytëse” dhe irracionale.

Xhelozia lind nga frika e humbjes së diçkaje, kur ndihesh i kërcënuar nga një tjetër gjë e jashtme. Është e pakontrollueshme, shpërthyese, “e nxehtë” dhe nuk ka asnjë mjet efektiv për ta ndaluar atë.

Megjithatë, disa njerëz kanë prirje të natyrshme drejt saj. Astrologjia ju tregon se kush janë shenjat më xheloze të zodiakut.

Kur bukuria nuk njeh moshë! VIP-at që janë bërë më të bukura gjatë plakjes

Ka shumë të famshëm që janë në një ndjekje të vazhdueshme për rininë e përjetshme.

Por femrat nga përpilimi ynë nuk janë aspak njëra prej tyre. Këto femra e shohin moshën e tyre si vetëm një numër në pasaportat e tyre dhe bëhen edhe më të bukura ndërsa plaken.

Bright Side admiron mençurinë dhe hirin e këtyre femrave dhe mund të deklarojmë me besim se bukuria nuk njeh moshë.

Nga mesnata priten çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë gjatë ditës së sotme duhet të publikoj çmimet e reja me pakicë…

Hapen hotelet dhe objektet gastronomike

Po qarkullon informacioni se qeveria tashmë ka vendosur për hapjen e hoteleve dhe objekteve gastronomike. Vendimi…

Të shtunën përfundon gjendja e jashtëzakonshme, liderët pa konsensus për datën e zgjedhjeve

Vendimi i tretë presidentit, Stevo Pendarovski për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme skadon të shtunën, pas…

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Një studim i ri shkencor mbi rolin e vitaminës D, ka zbuluar një lidhje mes mungesës…

Rukola për jetën, vlerat befasuese për shëndetin

Rukola është një barishte me dhunti të shumta për shëndetin e mirë. Ajo përdoret kryesisht në…

OBSH paralajmëron: Valë e dytë e koronavirusit, nëse…

Derisa shumë vende të botës kanë lehtësuar masat kundër koronavirusit, Organizata Botërore e Shëndetësisë i ka…