Inteligjenca artificiale/ Google bën apel për rregullore

Ndërkohë që bashkimi evropian e ka vendosur revolucionin digjital në zemër të politikëbërjes së tij, duhen…

Mbledhje koordinative, Sejdini takon Ademin

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Maqedonisë dhe të Federatës së Futbolit të Kosovës, në “Shtëpinë…

Zbulimi i ri në sistemin imunitar “mund të trajtojë të gjitha kanceret”

Një pjesë e porsazbuluar e sistemit tonë imunitar mund të shfrytëzohet për të trajtuar të gjitha…

Efektet pozitive të mollës

Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një…

Ç’ndodhi me WhatsApp-in të dielën?

WhatsApp ka rënë për mijëra njerëz në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Evropë dhe Azi. Mjaft…

RMV, çmime të reja të derivateve të naftës

Dizeli dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri nga mesnata do të lirohen për 1.5 denarë,…

Dokumentet me emrin e ri të shtetit pritet të lëshohen nga muaji shtator

Dokumentet e reja për qytetarët me emrin e ri të shtetit Republika e Maqedonisë së Veriut,…

Nxënësit rikthehen në bankat shkollore

Pas pushimit dimëror trejavësh, nxënësit nesër do të kthehen në bankat shkollore për gjysmëvjetorin e dytë…

Shkollat në Kërçovë gati për të filluar mësimin

Komuna e Kercoves nepermjet nje lajmerimi ne faqen zyrtare te kryetarit ne Facebuk tregon se jane…