Mjegull në disa akse rrugore

 Komunikacioni në të gjitha rrugët shtetërore zhvillohet nëpër rrugë të lagështa… Mjegull me dukshmëri prej 50…

Mediat do të besatohen për kodin e raportimit etik të zgjedhjeve

Komisioni i Etikës në Mediumet e Maqedonisë – KEMM, sot në ora 12 në hapësirat e…

Remenski: Gruevski dhe familja do t’i kthejnë milionat e vjedhura

Ministrija e Punës dhe Politikës Sociale dhe njëherit nënkryetare e LSDM-së, Frosina Remenski ka theksuar se…

Të kuptoni një mashkull, çfarë ndodh brenda kokës së tij

Psikologji – Meshkujt e duan angazhimin serioz në një marrëdhënie private. Por ata angazhohen në këtë lloj…

Si të kaloni disa orë të veçanta mbrëmjeje me familjen, pa u mërzitur

Psikologji – Monotonia dhe grindjet mes fëmijëve janë dy faktorë që shpeshherë shkaktojnë pakënaqësi gjatë mbrëmjeve në…

Twitter ndryshon timeline

Pas zërave të javëve të fundit, në Twitter vjen dhe algoritmi i shumëkontestuar, që ndryshon radhën…

Vërtetohet teoria e Ajnshtajnit

Shkencëtarët besojnë se kanë vërtetuar teorinë e Ajnshtajnit mbi relativitetin e përgjithshëm. Shkencëtari fliste një shekull…

Ndryshime rrënjësore në “Furious 8”

Vin Diesel së fundmi ka konfirmuar se do të ketë edhe 3 seri të reja të…

Antipastë me sallam dhe djath

Përbërësit 300 gram mish te tymos /sallam 300 gram djath kaçkavall 200 gram ullinj 200 gram…