Sfoljatë me çokokrem dhe krem djathi

Përbërësit: Një fletë sfoljate ¼ filaxhan çaji krem djathi 2/3 filaxhan çaji çokokrem Një vezë Ujë…

2704 bursa studentore nga Ministria e Arsimit, vetëm 264 për studentët shqiptar

Ministria e Arsimit këtë vit ndau bursa për studentë, duke bërë kategorizimin e tyre.  Nga lista…

Komunikacion po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa, vende vende me borë

Komunikacioni në vendkalimin kufitar Bllacë është normalizuar nga ora 07.30, pas ndërprerjes mbi dy orë për…

Krejt Ballkani në zgjedhje

Pas Serbisë dhe Maqedonisë, pritet që edhe Kosova sivjet të shkojë në zgjedhje. Edhe pse kryeministri…

Shoqata “USKANA” në Sh.B.A Prezanton: Recitalin Muzikor ‘AMA’ 2016, Ed. 3

“Një piano, katër duar!” Zhanri, “piano duet” erdhi në popullaritet në gjysmën e dytë të shekullit…

Recital Muzikor ‘AMA’ 2016 nga Shoqata Shqiptaro-Amerikane “Uskana”

Recitali Muzikor AMA Ed #3 Vendi: Illinois Wesleyan University, Westbrook Auditorium, Illinois Data/Ora: 13 Mars, 2016…

Shtyrja e zgjedhjeve, Han: Po bisedohet për një datë të re të zgjedhjeve

Zyra e Komisionerit Han pranon se liderët po kërkojnë një datë të re për zgjedhjet. Në…

Përpjekje të reja për zgjidhjen e krizës politike

Pas dështimit të bisedimeve ndërmjet partive për datën e mbajtjes së zgjedhjeve, grupet e punës sërish…

Zemërimi, çasti më i keq për t’u mbështetur tek opinionet tuaja

Psikologji Personat e zemëruar janë irracionalë sipas kërkimeve psikologjike, ndërsa ata të trishtuar, pavarësisht humorit të…