Në Kërçovë 99-të persona janë në vetëizolim!

Aktivitetet drejt izolimit, mbikëqyrjes shëndetësore dhe vetë- izolimit shtëpiak në Kërçovë po realizohen pa probleme. Aktualisht,…

Vetura përfshihet nga zjarri në Kërçovë

Një veturë është përfshirë nga zjarri sot në mesditë afër berzës në Kërçovë. Me gjithë përpjekjet…

Borë në Strazhë, Presekë, Mavrovë, Kodër të Diellit, Pletvar, Kullë dhe Kriva Pallankë-vendkalimi kufitar Deve Bair

Komunikacioni në rrugë po zhvillohet pa ndalesa, në rrugë të lagështa. Reshje të borës ka në…

Ndiqeni drejtpërdrejt konferencën për shtyp të ministrit të shëndetësisë, Venko Filipçe, në gjuhën shqipe

Rritet numri i të prekurve nga Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, 29 të prekur në 24 orët e fundit

Është rritur në 29 numri i të prekurve nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, duke çuar…

Sot fillon ora policore në Maqedonië e Veriut prej ora 21 deri në ora 6

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e mbajtur sonte në vendosi që nga dita e…

Filloi shërbimin ekipi mobil i Kryqit të kuq të Kërçovës!

Kryqi i kuq i Republikës së Maqedonisë së Veriut – Organizata Komunale Kërçovë, filloj me shërbimin…

Dezinfektim intensiv në Komunën e Kërçovës!

Në përputhje me rekomandimet e Qeverisë dhe Komisionit për Sëmundje Infektive të Ministrisë së Shëndetësisë, N.K.P.…

Apeloj tе të gjithë nxënësit të ndjekin leksionet në platformën “TV-KLASA” , e cila ka filluar të emetohet nga dita e hënë në kanalet e RTVM.

Vlersoj lartë edhe shembullin e Komunës së Karposhit, të cilët iniciuan platformë digjitale për shpërndarjen e…

Kryqi i kuq i Kërçovës formoi ekipe mobile për të mbështetur qytetarët në nevoj

Prej sot, Kryqi i kuq i Republikës së Maqedonisë së Veriut – Organizata Komunale e Kërçovës,…