Zaev i gatshëm për koalicion parazgjedhor me partitë shqiptare

Kreu  i LSDM-së, Zoran Zaev në paraqitjen e tij të sotme në Tetovë tha se partia…

Maqedonia mbetet pa fuqi punëtore

Shpërngulja e të rinjve, problem për investitorët e huaj Largimi i të rinjve dhe tarifat e…

Këshilli i komunës së Kërçovës mbajti mbledhjen e 30 të me radhë

Dehari priti ambasadorët Zhbogar dhe Tiganj , inspektuan punimet në riparimin e Kalasë së Kërçovës

Vota e diaporës përcakton fituesin në zgjedhjet e 12 prillit

Partitë opozitare në Maqedoninë e Veriut shpresojnë që votat e diasporës të kenë ndikim të fuqishëm…

FMN: Politika monetare dhe sistemi bankar janë në gjendje stabile

Politika monetare është adekuate, ndërsa sistemi bankar është i shëndoshë, është konfirmuar në Raportin për Republikën…

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, do të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut sot

Kjo konfirmohet nga agjenda zyrtare e publikuar nga Këshilli Evropian.Presidenti i Këshillit Evropian viziton Shqipërinë një…

Më ftohtë në Berovë, -11 gradë, 11 centimetra borë në Mavrovë

Sot në mëngjes më ftohtë ka qenë në Berovë, -11 gradë Celsius, ndërsa temperaturë maksimale prej…

“Bombat”, El Cheka është dënuar me 1 vjet burg me kusht

Dënim prej 1 viti burg me kusht nëse në dy vitet e ardhshme nuk kryen vepër…

Në 2020-n Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria më të ndoturat në Europë

Cilësia e ajrit, ujit dhe tokës ku jetojmë, pa diskutim që janë një përcaktues i rëndësishëm…