Dorëzohet Suedia? Covid-19, kryeministri Löfven: Të përgatitemi për mijëra të vdekur!

Suedia, thotë “Corriere della Sera” përgatitet të ndryshojë strategji. Përmes një interviste shokuese të stilit “Boris…

“Hapet” Wuhani, normaliteti po kthehet ngadalë

Njerëzit në kinë, atje ku koronavirusi u shfaq së pari, po kthehen tani në vendet e…

SHBA regjistron numrin më të madh të vdekjeve në një ditë

SHBA ka regjistruar sot numrin më të lartë të vdekjeve për shkak të koronavirusit. Vetëm ditën…

Doktori që e vizitoi rezulton pozitiv, Angela Merkel në karantinë

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të futet në karantinë pasi një doktor që e kishte vizituar…

Eksperti i OKB: Kriza e karkalecave do të përhapet, rrezikon ushqimin e 25 milionë njerëzve!

Teksa bota lufton pandeminë e koronavirusit COVID-19, miliona njerëz në Afrikë e në Lindjen e Mesme…

100 vite më parë, lufta me gripin spanjoll (Foto-lajm)

Fotografi bardhezi të 100 viteve më parë janë rikthyer me ngjyra, për të treguar se si…

E gjithë bota në ankth/ Del harta e vendeve më të prekur, Italia dhe SHBA të parat

Thuajse gjithë bota veç disa vendeve të treta në Afrikë, Amerikën Qendrore apo Azi janë të…

112 viktima, Franca nxjerr flotën ajrore të helikopterëve për kontrollin e popullsisë

Në Francë numri i viktimave nga koronavirus shkoi në 674 vetë, pas 112 të vdekurve që…

Eksperti: Sa kohë duhet që të krijohet vaksina për koronavirusin

Drejtori i Emergjencave Shëndetësore të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Mike Ryan, ka treguar se sa kohë…

Koronavirusi, Japonia lëshon në treg testin 15-minutësh

Japonia ka shtuar në mënyrë dramatike prodhimin e kitese testuese të koronavirusit vrasës, duke përfshirë dhe…