Ftesë nga MUZEU DHE KOMUNA E KËRÇOVËS

MUZEU DHE KOMUNA E KËRÇOVËS ============================== Të shtunën në ora 18:00 Organizojnë takim përkujtimorë kushtuar 100…

Statusi juridiko-kushtetues i shqiptarëve në Maqedoni, le për të dëshiruar

Analisti Nijazi Muhamedi është pak më skeptik. Ai konsideron se shqiptarët gjatë gjithë kësaj periudhe, kanë…

Maqedonia para sfidave të mëdha, është i domosdoshëm stabiliteti politik

Maqedonia e Veriut si shtet duhet të tregohet e kujdesshme me veprimet e saj për të…

Propozim-ligji për reforma në arsim: Nxënësit më nuk do të mësojnë të shtunave

Ministri i Arsimit, Arbër Ademi, në një konferencë për shtyp pranë Qeverisë bëri të ditur se…

Prokuroria e Kërçovës fillon hetimet ndaj “El Chekës”

Shteti ndjek “El Chekën” për publikim e të ashtuquajturave “bombat”. Prokuroria Themelore Publike – Shkup ka…

Zaev paralajmëron ndryshime në Qeveri, opozita kërkon zgjedhje

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka paralajmëruar ndërrimin e më shumë se një të…

Tragjedi e rëndë ka ndodhur në rrugën Kërçovë-Ohër , humb jetë i riu nga Zajazi

Sipas policisë, dje rreth orës 13 e 30 minuta në fshatin Dërgovë, në rrugën rajonale Kërçovë-Ohër…

KOMUNIKATË nga Lëvizja BESA

KOMUNIKATË ‎Duke u nisur nga fakti që Lëvizja BESA në gjithë këtë periudhe është paraqitur si…

Alternativa: Të dielën shqiptarët e vulosin të ardhmen euro-atlantike të Maqedonisë së Veriut

Pas një sërë aktivitetesh e takimesh që janë bërë gjatë kësaj fushate presidenciale, kur ne kishim…

Aleanca për Shqiptarët: Sovrani jeni Ju, në përcaktimin tuaj!

Aleanca për Shqiptarët mbajti mbledhje të Kryesisë Qendrore ku u duskitua situata politike në vend me…