5 pajisjet shtëpiake të rrezikshme (nëse nuk pastrohen rregullisht)

Këto objekte mund të mbledhin mikrobet dhe kërpudhat që përfaqësojnë një rrezik potencial të ngjitjes Një…

Frigoriferi, 6 gabimet që nuk duhet bërë kurrë kur ngrini ushqimin

Frigoriferi është një pajisje e domosdoshme kur bëhet fjalë për kursimin e kohës dhe të parave,…

Sallatë dimërore me portokall të kuq dhe avokado

Ata që janë me dietë, për shkak të yndyrnave të mira të avokados, mund ta kalojnë…

8 rregulla për të ruajtur djathin dhe gabimin që e bëjmë të gjithë!

1.Në kantinë apo në frigorifer? Me përjashtim të djathërave të freskëta, rikotës dhe mocarelës, kantina është…

Caponata, pjata tipike e kuzhinës siçiliane

Menu Verore Caponata është një pjatë tipike e kuzhinës siciliane. Ky është një variant, sepse ekzistojnë…

Një kafe me akull për freski

Pasi të keni përgaditur kafen  duhet atë të shpërdani në një format me kube që pasi të…

Sa kohë kërkojnë perimet për t’u zierë dhe shtojcat për të përmirësuar shijen

Në këtë kohë të vitit, kur amvisat dëshirojë që tavolinës së tyre festive mos t’u mungojë…

Fileto pule me domate dhe djathë

Përbërësit: Fileto pule Domate 200 gr djath i bardhe Rigon 1 lugë vaj ulliri Kripë Piper…

Sallatë pikante

Përbërësit: 250 gr sallam pikant 250 domate te vogla 1 qepë Vaj ulliri Kripë Rigon Përgatitja:…

Fokaçe në tigan për 5 minuta

Përbërësit për 12-13 fokaçe 200 gr miell 1 lugë vaj ulliri 1 lugë kafeje kripë 8…