Galaxy Note 10, fuqia e nivelit tjetër

Fjala kyç e inovacionit të gjigantit Samsung ishte padyshim më shumë: më shumë ekran, më shumë…

Imazhe të forta mes dy botëve, si jetojnë dhe si vuajnë njerëzit

E kemi dëgjuar shpesh shprehjen “Jeta është e padrejtë”. Dhe këtë e hasim përditë, në forma…

Do të reduktohen orët e fluturimit, njihuni me avionët e rinj

Koha e fluturimit nga Londra në Sidney mund të shkurohet me 80% në vitet 2030, nëse…

Whatsapp ofron mundësinë të formatoni tekstin në biseda

Përdoruesit e Whatsapp do të habiteshin po të dinin se çfarë mundësish ofron ky aplikacion, nën…

150 euro dita: Gjermanët kërkojnë punëtor për këtë punë

Punëtorët sezonalë që synojnë të fitojnë “para të shpejta” duke shkuar jashtë vendit, tani e kanë…

Microsoft paralajmëron që një milion kompjuterë janë ende të rrezikuar

Microsofti më herët muajin e kaluar zbuloi që problem të madh sigurie në Windows, që do…

Seagate paralajmëron hard disqet e veta të para me 16TB

Seagate ka konfirmuar se po fillon me livrimin aktiv të hard disqeve të veta 16TB të…

Pa Gjurme- Ekskluzive/ Mundësoi fotot e Bleona Matës nga Anglia, tani kërkon para për ta sjellë (Pjesa e 1)

Pjesa e pare e Emisionit Pa Gjurme 28 maj Pa Gjurme- Ekskluzive/ Mundesoi fotot e Bleona…

Facebook do të lançojnë GlobalCoin vitin e ardhshëm

Facebook, do të krijojë një sistem qarkullimi të monedhës digjitale deri në vitin 2020. Sipas BBC-së…

Kërkojnë favore seksuale nga studentet, denoncohen 15 profesor shqiptar në Maqedoninë e Veriut

Klubi Feminist që funksionon në kuadër të Parlamentit dhe Asociacionit Studentor pranë UEJL, tani disa javë është…