Kërkojnë favore seksuale nga studentet, denoncohen 15 profesor shqiptar në Maqedoninë e Veriut

Klubi Feminist që funksionon në kuadër të Parlamentit dhe Asociacionit Studentor pranë UEJL, tani disa javë është…

Shënohet 120 vjetori i Lidhjes së Pejës

120 vite nga themelimi i Besëlidhjes së Pejës. Për nder të kësaj dite do të zhvillohen…

Minare pa xhami

Ankara, 24 janar – Minarja e xhamisë që del nga liqeni i mbuluar me akull në…

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një…

Shqipëria turistike destinacioni ynë …

#ShqipëriaTuristike 🇦🇱 përgjatë muajve janar – korrik 2018 🗓 ka mirëpritur 324 mijë vizitorë më shumë se një vit më…

Ndahet nga jeta veprimtari i pa lodhur, krijuesi letrar, poeti ynë Begzat Rrahmani!

(përmbledhje) KUJTIM… PËR SHKUARJEN NË AMSHIM TË POETIT KËRÇOVARË Begzat Rrahmani Ndahet nga jeta veprimtari i…

“Gjurmë Shqiptare”: Lekovo në Greqi, ku shqipja nuk ka humbur

Shqiptarët autoktonë të një fshati në Greqi pranojnë traditat e tyre shqiptare, gjuhën, muzikën, trashëgiminë brez…

“Zjarr dhe Tërbim”, vjen në shqip libri që ‘tronditi’ Shtëpinë e Bardhë

“Zjarr dhe Tërbim” libri që ka përfshirë në debate Shtëpinë e Bardhë, mbi presidentin amerikan Donald…

“GRATË” NË JANAR 15 (e hënë) dhe 22 (e hënë), ora 20.00 në Teatrin e Komedisë

Ne date 15 (e hene) dhe 22 (e hene) jane dy ri’shfaqjet e radhes per shfaqjen…

Filmat e preferuar në periudhën e festave të fundvitit!

Çdo vit në periudhën e festave të fundvitit shtohet interesi për filma të vjetër me temën…