Imazhe të forta mes dy botëve, si jetojnë dhe si vuajnë njerëzit

E kemi dëgjuar shpesh shprehjen “Jeta është e padrejtë”. Dhe këtë e hasim përditë, në forma…

Pa Gjurme- Ekskluzive/ Mundësoi fotot e Bleona Matës nga Anglia, tani kërkon para për ta sjellë (Pjesa e 1)

Pjesa e pare e Emisionit Pa Gjurme 28 maj Pa Gjurme- Ekskluzive/ Mundesoi fotot e Bleona…

Danimarka po i ndërton nëntë ishuj gjigantë artificialë

Autoritetet në Danimarkë planifikojnë t’i ndërtojnë nëntë ishuj artificialë jashtë brigjeve të Kopenhagës me një sipërfaqe…

Jaguar Land Rover do të ndalë prodhimin përkohësisht në prill shkaku i Brexitit

Prodhuesi më i madh i makinave në Britani, Jaguar Land Rover ka konfirmuar se në prill…

Ky është lajm që tronditi jo vetëm Kërçovë, por gjithë Maqedoninë edhe më gjërë …

Ai lajm i befasishëm na tronditi të gjithëve atë ditë kështu janë shprehur shumë mjek profesionist që me postimet e…

Fuqia e reklamës në mediat sociale

Ndryshe nga mediat tradicionale (televizioni, radio, gazeta, etj.), mediat sociale (shoqërore) janë media e popullit ku…

MAQEDONI: kryeqyteti botëror i lajme të rreme; CNN-ekskluziv

Missouri të Teksasit,një aligator pranë shtëpisë.

Në qytetin Missouri të Teksasit, një grua kap në kamera atë që duket të jetë një…

Kujdesi për trupin: 4 hapat për të parandaluar rritjen e qimeve nën lëkurë

Bllokimi i poreve dhe rritja e qimeve nën lëkurë duket të jetë makthi më i madh…

4 trajtime natyrale që reduktojnë shenjat dhe njollat e akneve në fytyrë

Shenjat e akneve janë shqetësim më vete për shumë njerëz.  Ato janë rezultat i një lëkure…