Galaxy Note 10, fuqia e nivelit tjetër

Fjala kyç e inovacionit të gjigantit Samsung ishte padyshim më shumë: më shumë ekran, më shumë…

Do të reduktohen orët e fluturimit, njihuni me avionët e rinj

Koha e fluturimit nga Londra në Sidney mund të shkurohet me 80% në vitet 2030, nëse…

Whatsapp ofron mundësinë të formatoni tekstin në biseda

Përdoruesit e Whatsapp do të habiteshin po të dinin se çfarë mundësish ofron ky aplikacion, nën…

Microsoft paralajmëron që një milion kompjuterë janë ende të rrezikuar

Microsofti më herët muajin e kaluar zbuloi që problem të madh sigurie në Windows, që do…

Seagate paralajmëron hard disqet e veta të para me 16TB

Seagate ka konfirmuar se po fillon me livrimin aktiv të hard disqeve të veta 16TB të…

Facebook do të lançojnë GlobalCoin vitin e ardhshëm

Facebook, do të krijojë një sistem qarkullimi të monedhës digjitale deri në vitin 2020. Sipas BBC-së…

Samsung kryeson shitjet. Ndiqet nga Huawei, Apple në vend të tretë

“Apple” nuk është më prodhuesi numër dy i “smartphone”-ve në botë. Renditja e 5 të mëdhenjve…

Euro të reja, rezistente ndaj lavatriçes, hekurit dhe ujit

Kartëmonedha të harruara në pantallonat xhinse dhe të vendosura rastësisht në makinë larëse? Ose nën hekur?…

Pajisja që kufizon shpejtësinë, shumë shpejt e detyrueshme për të gjitha veturat

Të gjitha veturave të reja shumë shpejt do t’u kërkohet që detyrimisht të kenë pajisjen që…

Çfarë ndodh në 1 minutë në internet

Çfarë ndodh në një minutë brenda rrjetit të internetit? Llogaritë janë bërë nga një shoqëri në…