Inteligjenca artificiale/ Google bën apel për rregullore

Ndërkohë që bashkimi evropian e ka vendosur revolucionin digjital në zemër të politikëbërjes së tij, duhen…

Ç’ndodhi me WhatsApp-in të dielën?

WhatsApp ka rënë për mijëra njerëz në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Evropë dhe Azi. Mjaft…

Përdorimi i tepërt i celularit shkakton tumore në kokë

Përdorimi i tepruar i telefonave celularë sjell efekte negative për shëndetin. Gjykata e Apelit në Torino…

Volkswagen shitje rekorde në vitin 2019

Prodhuesi i makinave gjermane Volkswagen (VW) ka njoftuar se arriti shitje rekorde vitin e kaluar ose…

Zbulimi i madh/ Shkencarët krijojnë imituesin që ngarkon dije direkt në trurin tuaj

Njeriu nuk rresht kurrë së kërkuari dijen. A keni menduar ndonjëherë se mund të merrni dije…

Sistemit operativ Windows 7 i vjen fundi

Është një nga sistemet operative kompjuterike më të njohur, por Microsofti ka njoftuar se përkrahja për…

Google së shpejti me audio përkthim

Google njoftoi në CES 2020 se Google Assistant së shpejti do të jetë në gjendje të…

Makinat e përdorura më të shitura për vitin 2019

Sipas faqes britanike AA Cars, makinat e përdorura që shiten më shumë në Britani janë jo…

Lenovo sjell laptopin e parë të palosshëm në botë

Lenovo ka shfaqur në panairin e elektronikës në Las Vegas një laptop të ri ambicioz, të…

OnePlus prezantoi telefonin që i zhduket kamera, të frymëzuar nga McLaren

Në CES 2020, OnePlus e ka prezantuar telefonin Concept One të cilit i zhduket kamera, ndërsa…