Porosia ime drejtuar liderit Ali Ahmeti “BDI për të cilën kanë nevojë shqiptarët!” – Opinon nga Bekim Adili

Porosia ime drejtuar liderit Ali Ahmeti   BDI për të cilën kanë nevojë shqiptarët! Në prag të…

Prokuroria e Kërçovës fillon hetimet ndaj “El Chekës”

Shteti ndjek “El Chekën” për publikim e të ashtuquajturave “bombat”. Prokuroria Themelore Publike – Shkup ka…

Politika pa shkence eshte dogme – nga Prof Bashkurti

Degjova keto dite se nje politikan i larte i Qeverise se Kosoves ka thene se politika…

“Aforizma per bashkekohesit tane” nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti

-Cdo beteje e humbur eshte nje mesim i madh drejt fitores. Prandaj athere kur mendon se…

Taravari i prish punë Selës në Strugë dhe vetes në Gostivar

Ministri i Shëndetësisë Arben Taravari, që njëkohësisht kandidon në Gostivar pa pasur guximin të japë dorëheqjen…

Servilizmi dhe Integriteti personal; nga Dervish Alimi

Ne shoqerine aktuale per fat te keq akoma mbisundon sindromi anadollak i stimulimit te varesise nenshtruese…

Tre përgjigjet në tre pyetjet e Zhurnalit; nga Artan Dika

Ish nënkryetari i RDK-së Artan Dika në një postim ne facebook ka dhënë informacione shtesë lidhur me…

U mbajtë takimi i parë i Shoqërisë Lëvizja në pjesën e Iliridës

U mbajtë takimi i parë i Shoqërisë Lëvizja në pjesën e Iliridës me këtë rend dite:…

Zaev i përgjigjet Beogradit për tërheqjen e diplomatëve nga Shkupi

Republika e Maqedonisë është e vendosur në ndërtimin e raporteve të fqinjësisë së mirë me Serbinë,…

Lëvizja BESA – Kërçovë, pas shqyrtimit të Kërkesës së Mërgatës Kërçovare i përgjigjet pozitivisht për një kandidat TË PËRBASHKËT dhe APARTIAK.

Lëvizja BESA – Kërçovë, pas shqyrtimit të Kërkesës së Mërgatës Kërçovare i përgjigjet pozitivisht për një…