Katër skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

Ish-diplomati dhe studiues i Ballkanit në Forumin Gjeopolitik të Kembrixhit, Timothy Les ka përmendur katër skenarë…

20 parti, 4 koalicione dhe 1 kandidat i pavarur ia mësyjnë Kuvendit

Të gjitha partitë politike, kanë bërë publike listën e kandidatëve, me të cilët do t’i hyjnë…

Komisioni LIBE voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

Komiteti për Liritë Qytetare, Drejtësi, dhe Çështje të Brendshme (LIBE), në Parlamentin Evropian ka votuar për…

Kryetari i Preshevës:Duam Kosovën, por më mirë në Serbi se sa shkëmbim territoresh

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi i bashkëngjitet liderëve tjerë të Luginës në mbështetje për…

Mogerini në fillim të marsit viziton Ballkanin

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian Federica Mogherini javën e ardhshme do ta vizitojë Ballkanin Siç njofton…

Forca të mëdha ushtarake në drejtim të Preshevës… (Video)

Në një video në facebook vërehen forca të mëdha ushtarake në drejtim të Preshevës… Pasi u…

Inspektori i SHIK-ut: Shërbimi maqedonas dha dy milionë euro për vrasjen e Begut e Mirsadit

Ish eprori i lartë i UÇK-së, G2, TMK-së dhe pjesëtari i Shërbimit informativ të Kosovës (SHIK),…

Azem Syla pritet të kthehet sot në Kosovë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Azem Syla, i kërkuar nga EULEX dhe…

Thaçi: Këto sjellje të opozitës janë primitive

Zëvendëskryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ngjarjet e sotme i quajti sjellje primitive dhe të shëmtuara të…

Momentet kur Albin Kurti qëllohet me vezë para Parlamentit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë është qëlluar me vezë paraditen e sotme nga një qytetar,…