SHBA sjell qindra mjete ushtarake të blinduara edhe në Shqipëri, çfarë po ndodh?

Ushtria shqiptare duket se do të pajiset së shpejti me disa mjete të tjera tokësore dhe…

“Më në fund doli një Kryeministër shqiptar që ua tregoi historinë grekëve dhe shkatërroi mitin fals të Vorioepirit”

Shkruan: Spartak Ngjela Doli më në fund një kryeministër shqiptar që iu tregoi historinë shqiptare politikës…

Rama ironizon Nishanin: Dekretet e ministrave, Presidenti bisedon me Kushtetutën, Kushtetuta bisedon me Presidentin

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar vendimin e Kreut të Shtetit për të dekretuar lirimin nga detyra…

Shqipëria në krah të Uashingtonit në ditë të këqija

Shqipëria përfshihet herë pas here si pjesë e lojës së madhe të shahut botëror. Më saktë,…

Vizita e John Kerry-t në Shqipëri, në syrin e mediave ndërkombëtare

Mediat e huaja bëjnë të ditur se sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry viziton Shqipërinë për…

Përshtypjet e John Kerryt për Shqipërinë. Ja çfarë shkruajti …

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerryt, ka lënë mbresat e tij më të mira për mikpritjen…

Ilirët e “Hijes së korbit” – nga Marin MEMA

Dokumentar – Vetëm përmes hamendësimit mund të përpiqemi të gjejmë drejtimin për në destinacionin tonë. I…

Blushi: PS në moment kritik, Rama më keq se Enver Hoxha

Pas mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Socialiste, deputeti Ben Blushi ka kritikuar kryetarin e PS…

21 Janari: Komentuesit e “masakrojnë” Ramën në rrjetet sociale

Pas takimit që pati me familjarët e viktimave të 21 Janarit, kryeministri Edi Rama, më pas…

Rama takon familjarët e viktimave të 21 Janarit: Gjykata e Lartë mban të varrosur dosjen. Nuk kemi tradhëtuar askënd që ishte pjesëmarrës në atë protestë

Në 5 vjetorin e vrasjes së 4 qytetarëve gjatë një proteste të thirrur nga Partia Socialiste…