Vërtetohet teoria e Ajnshtajnit

Shkencëtarët besojnë se kanë vërtetuar teorinë e Ajnshtajnit mbi relativitetin e përgjithshëm. Shkencëtari fliste një shekull…

Ndryshime rrënjësore në “Furious 8”

Vin Diesel së fundmi ka konfirmuar se do të ketë edhe 3 seri të reja të…

Antipastë me sallam dhe djath

Përbërësit 300 gram mish te tymos /sallam 300 gram djath kaçkavall 200 gram ullinj 200 gram…

Kabineti i Ali Ahmetit mohon vizitën nesër në Kumanovë: Është spekulim mediatik

Disa media në vend raportuan që kryetari i BDI-së Ali Ahmeti nesër planifikon të shkojë në…

Mobilizohet policia, Ali Ahmeti nesër shkon në Kumanovë?

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti nesër planifikon të shkojë në Kumanovë, njofotojnë për Lajm burime partiake.…

Sela mohon koalicionin parazgjedhor me LSDM-në

Lideri i LR-PDSH-së Ziadin Sela në profilin e tij në Fejsbuk ka reaguar ndaj informacionit se…

Sheqerinska në Rruga e Re: VMRO përmes mediave të veta kontrollon edhe qytetarët

Duke folur për stërzgjatjen e zgjidhjes së çështjes së mediave në grupet e punës, zv/kryetarja e…

Kosova ja përplas Maqedonis, i liron të akuzuarit e rastit ‘Monstra’ të dënuar nga Qeveria Gruevski

Gjykata themelore Shkupi i konfirmoi refuzimin e ekstradimit të Afrim Ismailoviq dhe Alil Demiri nga autoritetet…

Është shmangur incident në Parlament shkaku i hapjes së Universiteti të Ri

Në një moment, një pjesë e deputetëve janë ngritur nga ulëset e Parlamentit dhe filluan të…

Hallet e Ahmetit nuk kanë skaj, e bojkoton kryetari i degës në Saraj

Nuk kanë fundë bojkotet që ja bëjnë BDI-së funksionarët e sajë të lartë. Pas bojkotit që…