Promovime të tre aerolinjave të reja nga aeroporti i Shkupit

Kopenhaga, Bratisllava dhe Berlini janë tre destinacionet drejt të cilave nga aeroporti “Aleksandri i Madh” në…

Maqedonia e 66-ta sipas indeksit të korrupsionit

Maqedonia është pozicionuar në vendin e 66-të në listën prej 167 vendeve në botë sipas indeksit…

Kallëzim penal ndaj kërçovarëve që rrahën inspektorin e policisë

Kundër E.P (21) dhe A.B. (23) të dy nga Kërçova, Stacioni i policisë në këtë qytet…

Ilirët e “Hijes së korbit” – nga Marin MEMA

Dokumentar – Vetëm përmes hamendësimit mund të përpiqemi të gjejmë drejtimin për në destinacionin tonë. I…

“Antishqiptari” Vasko Eftov: Ali Ahmeti bashkëpunëtor i UDB-së jugosllave? Duhen hapur arkivat e Beogradit…

Vasko Eftov është një ndër gazetarët maqedonas më të popullarizuar në Maqedoni. Dhe jo pa arsye. Me emisionin e tij provokativ dhe…

“iPhone 8”, telefoni i parë me ekran OLED

Apple prej një kohë të gjatë ka parashikuar se do të adoptojë ekranet OLED për iPhonët…

Studimi: Miqtë e Facebook-ut janë falsë e të shtirur

Psikologji – Shumica e miqve tuaj në Facebook nuk duan t’ia dinë fare rreth jush dhe me…

A është i plotfuqishmi iPhone në rënie?

Teknologji: Investitorët e Apple janë të frikësuar.  nga Dave Lee, BBC Pavarësisht njëfarë ‘ulërime’ në vitin…

10 veprimet që nuk duhet të bëni kurrë në Facebook!

Facebook–u është media sociale më e përdorur e miliona përdoruesve aktiv. Dhe me këtë popullaritet të…