Zemërimi, çasti më i keq për t’u mbështetur tek opinionet tuaja

Psikologji Personat e zemëruar janë irracionalë sipas kërkimeve psikologjike, ndërsa ata të trishtuar, pavarësisht humorit të…

Shoqata Shqiptaro-Amerikane “Uskana” mbyll edhe nje vit të suksesshëm

GËZUAR VITI I RI 2016 Kryesia e Shoqatës Shqiptaro-Amerikane “USKANA” mbyll edhe nje vit të suksesshëm…

Ndalesë për automjete të rënda në një pjesë të Maqedonisë

Për shkak të reshjeve të borës ndalesë të automjeteve të rënda transportuese është vendosur në akset…

LR-PDSH: Dështimi i marrëveshjes, rezultat i liderëve të skaduar politik

Nga Lëvizja për Reforma PDSH deklarojnë që ata kanë paralajmëruar që Marrëveshja e Përzhinos nuk respektohet…

Gjithçka që duhet të dini për filmat dhe ceremoninë

Çmimet Oskar – Nominimet e Çmimeve të Akademisë tërhoqën vëmendjen e publikut botëror për prurjet më të…

Kurimi i varësisë nga celularët

Ne dhe celularët jemi të pandashëm dhe jo rallë herë kjo marrëdhënie është shkak i stresit…

Aksidentet ajrore, një projekt që mund të shpëtojë pasagjerët

“A mund t’i mbijetoni një aksident ajror?” Mos ju duket çudi! Edhe kjo është e mundur……

A duhet ta ndryshoni kohën e konsumit të vakteve për një shëndet më të mirë?

Eksperimenti Shumë njerëz duan të konsumojnë ushqime më të shëndetshme, por e kanë të vështirë të…

Wilder mbron titullin WBC, Fury e provokon në ring

Deontay Wilder mbrojti me sukses titullin e kampionit të botës në peshat e rënda, të versionit…