13 viktima! Rritet numri i vdekjeve nga cigaret elektronike

Pas viktimës së nëntë në SHBA, nga ajo që njihet gjerësisht si “vaping”, e cila s’është…

Rezistenca ndaj antibiotikëve

“Më jep një antibiotik se jam ftohur!” Kjo është një shprehje që hasim shpesh nëpër ambientet…

Muri Madh Kinez, që nuk i ruajti nga sulmet!

Kjo kryevepër botërore, fillon kur fortifikimet e ndërtuara nga shtetet e ndryshme të lashta kineze gjatë…

Ftesë nga MUZEU DHE KOMUNA E KËRÇOVËS

MUZEU DHE KOMUNA E KËRÇOVËS ============================== Të shtunën në ora 18:00 Organizojnë takim përkujtimorë kushtuar 100…

Porosia ime drejtuar liderit Ali Ahmeti “BDI për të cilën kanë nevojë shqiptarët!” – Opinon nga Bekim Adili

Porosia ime drejtuar liderit Ali Ahmeti   BDI për të cilën kanë nevojë shqiptarët! Në prag të…

Statusi juridiko-kushtetues i shqiptarëve në Maqedoni, le për të dëshiruar

Analisti Nijazi Muhamedi është pak më skeptik. Ai konsideron se shqiptarët gjatë gjithë kësaj periudhe, kanë…

Maqedonia para sfidave të mëdha, është i domosdoshëm stabiliteti politik

Maqedonia e Veriut si shtet duhet të tregohet e kujdesshme me veprimet e saj për të…

150 euro dita: Gjermanët kërkojnë punëtor për këtë punë

Punëtorët sezonalë që synojnë të fitojnë “para të shpejta” duke shkuar jashtë vendit, tani e kanë…

HOROSKOPI DITOR, E HËNË 9 SHTATOR 2019

Dashi Pas një mjaft të lodhshme do të keni mundësi që të gjeni qetësinë. Po ashtu…

Këto janë gjashtë shenjat e fshehta të problemeve me zemrën

Këto simptoma befasuese të sëmundjeve kronike të zemrës mund të paraqiten me vite para se të…