Karrenbauer nuk do të garojë për të zëvendësuar Merkelin në postin e kancelares

Kryetarja e partisë qeverisëse në Gjermani, Annegret Kramp-Karrenbauer, nuk do të garojë për të zëvendësuar Angela…

Stuhia Ciara shkakton kaos në disa shtete të Europës

Me erëra deri në 180 km në orë dhe shira të rrëmbyeshëm, stuhia Ciara shkaktoi kaos…

Liderët e Ballkanit më 16 shkurt në Bruksel

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka thirrur më 16 shkurt një takim joformal me liderët…

Diadato triumfon në “Sanremo 2020”

Çmimi i parë në “Sanremo 2020” u rrëmbye nga kantautori Diodato me këngën “Fai Rumore” (“Bëj…

Bayerni e Leipzigu ndajnë pikët në kryendeshjen e javës në Gjermani

Bayerni dhe Leipzigu kanë barazuar pa gola në kryendeshjen e javës së 21-të në Bundesligë. Bavarezët…

Mbi 25 mij shqiptarë në Maqedoni pa nënshtetësi

Veprimtari i njohur, Gafurr Adili thotë se, një numër i madh i shqiptarëve në Maqedoni akoma…

Kreshnik Bekteshi apel spektrit politik!

Përmes faqes së tij personale në facebook dhe kanalit zyrtar të subjektit partiak, ju drejton një…

Zgjerimi në Ballkanin Perëndimor prioritet i KE-së, thotë komisionari Varhelyi

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, tha se Komisioni Evropian (KE) do ta vendosë…

Maqedonia e Veriut vendi më i kërkuar në Google lidhur me çmimin Oscar

Maqedonia e Veriut është ndër vendet më të kërkuara në Google, lidhur me çmimet Oscar, pas…

Ish gjykatësja e Strasburgut emërohet gjykatëse në Gjykatën Supreme

Këshilli gjyqësor sot ka zgjedhur Mirjana Llazarova- Trajkovskën, Safet Kadriun, Nake Georgievin dhe Lidija Martinovën për…