Empatia për tjetrin?! Sistemi i ri që do të lindë pas CoVid-19?

Sot nuk ka gjë më urgjente se sa kontrolli i dy cunameve – shëndeti publik dhe…

Dorëzohet Suedia? Covid-19, kryeministri Löfven: Të përgatitemi për mijëra të vdekur!

Suedia, thotë “Corriere della Sera” përgatitet të ndryshojë strategji. Përmes një interviste shokuese të stilit “Boris…

52 punonjës shëndetësor të infektuar me Kovid 19

Edhe tre mjekë nga Kumanova kanë rezultuar pozitivë për korona virus, mëson Alsat, përcjell Portali Uskana…

Në Kërçovë 99-të persona janë në vetëizolim!

Aktivitetet drejt izolimit, mbikëqyrjes shëndetësore dhe vetë- izolimit shtëpiak në Kërçovë po realizohen pa probleme. Aktualisht,…

Vetura përfshihet nga zjarri në Kërçovë

Një veturë është përfshirë nga zjarri sot në mesditë afër berzës në Kërçovë. Me gjithë përpjekjet…

“Hapet” Wuhani, normaliteti po kthehet ngadalë

Njerëzit në kinë, atje ku koronavirusi u shfaq së pari, po kthehen tani në vendet e…

“BE mund të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”/ Reuters: Vendimi në mes të javës

Bashkimi Evropian mund të fillojë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, sipas një…

Mickoski kundër masave të Zaevit: Të mos shkurtohen pagat e punëtorëve

Kreu i partisë opozitare OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp kërkoi nga kreu…

Shqetësuese, në Maqedoni 22 raste të reja me koronavirus dhe një person i vdekur

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kemi…

“Netflix” ul cilësinë, për të zvogëluar ngarkesën në internet

Kanali televiziv “Netflix” do të zvogëlojë cilësinë e videove në shërbimet e tij në Evropë, për…