Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa të hënën do të protestojnë kundër vjedhjes së votave

“Zgjedhje po, vjedhje jo” kjo është motoja e  marshit protestues të organizuar nga koalicioni Alternativa –…

Koalicioni “Tash është koha” proteston të hënën, Taravari: Nëse votuesit e Zajazit janë real, ia japim BDI-së deputetët

Jo vetëm në institucione, pakënaqësinë ndaj rezultatit të zgjedhjeve të 15 korrikut, koalicioni “Tash është koha”…

Refuzohen të gjitha paditë e koalicionit ASH-AAA

Gjykata Administrative ka refuzuar të gjitha paditë, 75 saktësisht, të Koalicionit ASH-AAA për parregullsi zgjedhore. Po…

Mbi 15 milionë raste me COVID-19 në botë

Më shumë se 15 milionë raste me koronavirusin e ri janë regjistruar zyrtarisht në botë, prej…

Bruksel, nesër bisedime në nivel ekspertësh Kosovë-Serbi

Kosova dhe Serbia pritet të vazhdojnë nesër në Bruksel bisedimet në nivelin e ekspertëve, gjatë të…

E PAFALËSHME TË LUAJM ME JETËN PËR MUNGESË KUJDESI – Kohë reflektimi, nga Bekim Adili

Dukurit e javës fundit si shtimi i të sëmurëve me Covid-19, prekja e moshave mesatare dhe…

Partia e Gruevskit “vret babain”, hap drejt koalicionit me BDI-në e Ali Ahmetit?

Ndërsa rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare të 13 korrikut nuk janë shpallur, vijojnë lëvizjet frenetike nga…

Zbulohet mashtrimi i madh, konfiskohen 17 mijë teste false të koronavirusit

Agjencia Ndërkombëtare e Policisë, INTERPOL, njoftoi se ka konfiskuar 17,000 teste false për koronavirus në një…

Pas Hashim Thaçit, Ali Ahmeti thirret nga Gjykata Speciale në Hagë

Pas presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, prokuroria speciale e Hagës ka ftuar në cilësinë e dëshmitarit…