CIA dhe MI6 me anë të Ramës japin formulën partive shqiptare në Maqedoni

Mediat maqedonase zbardhin detaje të tjera nga drafti i partive shqiptare, krerët e të cilave zhvilluan…

Me 9 janar do të dihet emri i mandatarit për krijimin e Qeverisë së re

Deputetët e rinj dhe udhëheqësit e partive politike dhe koalicioneve të cilët fituan mandate në Kuvend,…

Acar në fund të vitit, temperatura shkon në minus 11 gradë

Moti i mëngjesit sot në Maqedoni do të jetë  i ftohtë me periudha të diellit, ndërsa…

Ermira Mehmeti braktis BDI-në

Me përfundimin e mandatit si Deputete në Parlamentin e Maqedonisë, Ermira Mehmeti ka bërë të ditur…

Sa kohë kërkojnë perimet për t’u zierë dhe shtojcat për të përmirësuar shijen

Në këtë kohë të vitit, kur amvisat dëshirojë që tavolinës së tyre festive mos t’u mungojë…

Ja sa duhet të kurseni çdo ditë të vitit për të qenë një miliarder në moshën 65 vjeçare

Nëse dëshironi të bëheni një miliarder, duhet të filloni të kurseni, e sa më shpejt të…

Presidenti Gjorgje Ivanov fajëson udheheqësit për krizën politike të vendit

Presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov gjatë një fjalimi drejtuar vendit, u shpreh me kritika të ashpra…

Turqi-Rusi, plan për armëpushim të përgjithshëm në Siri

Turqia dhe Rusinë kanë rënë dakord mbi një plan të cilin do t’ua propozojnë palëve që…

Shkaku kryesor i tumoreve janë infeksionet

Një i diagnostikuar me tumor në gjashtë të tillë duhet t’i atribuohet ndonjë infeksioni sipas një…