Universiteti ‘Damjan Gruev’ fillon me punë këtë vit, ‘Nëna Terezë’ më 2017

Disa nga drejtimet e Universiteti maqedonas për mbrojtje dhe siguri “Damjan Gruev”do të fillojnë të punojnë…

Asistenti dixhital Cortana do tu përkujtojë përdoruesve premtimet e bëra

TEKNOLOGJI Asistenti dixhital Cortana është një nga risitë që Microsoft zhvilloi me qëllimin për tu dalluar…

Spektakli i fluskës që ngrin

Një spektakël mahnitës ajo e fluskave që ngrijnë në temperatura mjaft të ulëta. Filmimet tregojnë procesin…

Polemika për Universitetin e ri, PDSH-ja akuzon BDI-në: “Damjan Gruev” në gjuhën angleze dhe maqedonase

Propozimi për themelimin e universitetit të ri publik “Damjan Gruev” ka nxitur polemika dhe reagime në…

Dimri godet Azinë, regjistrohen 50 viktima nga i ftohti në Taivan …

Një front i acartë është përplasur mbi Azinë lindore duke u bërë shkak për mbi 50…

Mijëra qytetarë i dhanë lamtumirën e fundit Dehar Deharit!

Vdekja e tij shkaktoi dhimbje të madhe në mbarë Kërçovën dhe rrethinë.  Mijëra qytetarë i dhanë…

Sa euro kushton të jesh funksionar i BDI-së për një vit?

Gazetari maqedonas Zoran Bozhinovski ka paraqitur në faqen e tij në facebook një dokument, ku shihet…

Blushi: PS në moment kritik, Rama më keq se Enver Hoxha

Pas mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Socialiste, deputeti Ben Blushi ka kritikuar kryetarin e PS…

Vetëm sa na erdhi rradha neve, vendosën të punojnë ndershëm

‘Vetëm sa na erdhi rradha neve, vendosën të punojnë ndershëm’, me këtë thënie profesori universitar Denko…

Maqedonia, shteti ku gazetarët likuidohen, sulmohen e burgosen …

Regjimi i Nikolla Gruevskit dhe Ali Ahmetit ka vazhduar sulmet dhe presionin ndaj gazetarëve të cilët…