Shoqata “Uskana” USA ka realizuar fundjaven KAMPIN DIMEROR ’17

Fundëjava e kaluar te Kampi Dimëror 2017 ju kushtua rinisë Kërcovare që jeton në Amrikë dhe vendëlindjes sone. Ky aktivitet demonstroi edhe një her se “Ku ekziston dëshira dhe vullneti i mirë gjthëmon korret sukëses.” Shpresojmë se me organizime te tilla nga Shoqata Uskana krijojmë kujtime të përjetëshme për fëmijët tonë dhe për te gjithë pjesëmarrsit ne këto aktivitete.
Për vec aktiviteteve tjera edukative dhe kulturore, kësaj radhe arritëm me sukses te krijojmë grupin e vallëtarve Uskana i udhëhequr nga i riu Bledian Ajroja, që me vallet e bukura dhe veshjet kombëtare na sollën mëmëdheun në mërgim.Image may contain: 13 people, crowd and indoor
Dua të faliminderoj të gjithë pjesëmarrsit nga Florida deri në Wisconsin, prindërit e fëmijve për kontributin dhe sakrificën qe bën, donatoret dhe të gjithë vullnetarët qe ndihmuan ne realizimin e Kampit Dimëror 2017.
Por këtu kur jamë te faliminderimet nuk mundi të lejë pa faliminderuar:
– Idriz Shabani, për idenë dhe organizimin e grupit të vullnetarëve për gatimin e ushqimit.
– Dia Rizmani, Selime Ballazhi, Florie Zeqiri, Ilir Zenku dhe Muhamed Beluli për realizimin e programit edukativ.
– Lulie Elezi, Bardha Zendeli, Arta Zenku, Florim Zendeli për përpilimin, organizimin dhe kordinimin e programit.
– Husni Ashiku per fotografitë dhe video-dokumentarin profesional.

Amit Baftiri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *