Një kafe me akull për freski

Pasi të keni përgaditur kafen  duhet atë të shpërdani në një format me kube që pasi të qëndroj në firgorifer 30 minuta ju mund të shtoni 3 copë (kube) kafe dhe 150ml qumësht të ftoht, dhe keni kafen e duhur.

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *