Shqipëria turistike destinacioni ynë …

#ShqipëriaTuristike 🇦🇱 përgjatë muajve janar – korrik 2018 🗓 ka mirëpritur 324 mijë vizitorë më shumë se një vit më parë 

#VisitAlbania
#EjaEdheTi
#ZbuloHistorinë
#ZbuloShqipërinë

… dhe me këto pamje mahnitëse të Shqipërisë turistike, që vetëm gjatë muajve janar-korrik ka mikpritur 324 mijë vizitorë më shumë se një vit më parë, ju uroj një ditë të bukur  #EDIRAMA

MIRËMËNGJES 😃dhe me këto pamje mahnitëse të Shqipërisë turistike, ju uroj një ditë të bukur 😊

Posted by Edi Rama on Tuesday, August 28, 2018

MIRËMËNGJES 😃dhe me këto pamje mahnitëse të Shqipërisë turistike, ju uroj një ditë të bukur 😊

Posted by Edi Rama on Tuesday, August 28, 2018

Bukuria natyrore, pozicioni i saj gjeografik dhe klima e kënaqshme mesdhetare e bëjnë Shqipërinë një vend të veçantë turistik në Evropë gjatë gjithë vitit. Këta faktorë kontribuan në rritjen e numrit të shtetasve të huaj që vizitojnë Shqipërinë si turistë gjatë vitit 2017 në mbi 5.2 milionë. Kohët e fundit, turizmi shqiptar është rritur, duke u futur në paketat turistike që tregojnë tiparet më të çmuara të saj, si: turizmi i detit, turizmi historik dhe kulturor, turizmi malor dhe fushor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *