Zaev i gatshëm për koalicion parazgjedhor me partitë shqiptare

Kreu  i LSDM-së, Zoran Zaev në paraqitjen e tij të sotme në Tetovë tha se partia…

Hidhet shorti i çerekfinaleve, shmanget El Clasico

Nuk do të ketë të përplase El Clasico, Real Madrid-Barcelona në çerekfinale të Kupës së Mbretit.…

iOS 14 do t’i mbështesë të gjitha pajisjet të cilat tani e përdorin iOS 13

pajisjet të cilat tani e përdorin iOS 13 Prezantimi i softuerit të Apple iOS 14 nuk…

Maqedonia mbetet pa fuqi punëtore

Shpërngulja e të rinjve, problem për investitorët e huaj Largimi i të rinjve dhe tarifat e…

Hapet kufiri Bellanoc-Stançiq, i premtuar rreth dy dekada

Rruga që lidh Kumanovën dhe Gjilani nga sot nuk është më rrugë pa krye. Pas dy…

Dy raste me koronavirus në Itali, mbyllet linja ajrore Itali-Kinë

Virusi vdekjeprurës mbërrin në Itali. Dy raste janë konfirmuar në shtetin përtej Adriatikut, që janë deklaruar…

Presidenti i Austrisë dhe homologia zvicerane diskutojnë në tren për çështje klimatike

Presidenti i Austrisë, Alexander van der Bellen, në profilin e tij në rrjetin social “Facebook” ka…

Britania sot zyrtarisht del nga blloku evropian

Britania e Madhe këtë të premte i jep fund qëndrimit në Bashkimi Evropian. Çështja BREXIT merr…

Digjen mbeturina të huaja për shkak se ato të vendit nuk selektohen në “Drislla”

Presioni i publikut që kërkon përgjigje çfarë mbeturina importohen në shtet dhe në çfarë mënyre ato…

Shtatë vajza nga Shkupi, Kërçova, Tetova dhe Shtipi kanë denoncuar që janë keqpërdorur në “Dhomë publike”

Shtatë vajza nga Shkupi, Kërçova, Tetova dhe Shtipi kanë denoncuar në Byronë për siguri publike që…