Shifra alarmante të ndotjes së ajrit në Shkup

Këtë mëngjes, ajri në kryeqytet është i ndotur në vende të shumta. Stacionet matëse tregojnë ndotjen më të lartë në Komunën e Qendrës me një matje prej 203 µg/m3, e ndjekur nga Milladinovci me 187 µg/m3 dhe Lisiçja me 187 µg/m3.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *