Ali Ahmeti takon piktorin kërçovar me famë botërore Omer Kaleshin!

Kreu i Bashkimit Demokrati për Integrim z.Ali Ahmeti në zyran e tij ka takuar artistin shqiptar të madh Omer Kaleshin.

Ahmeti njëherit i falemnderohet z. Kaleshit për pikturën dhënë kësaj partie.

Bashkëbisedim shumë i këndshëm me artistin tonë të madh Omer Kaleshi. Faleminderit për pikturën e cila tashmë zë vend të merituar në selinë tonë. Së shpejti edhe vendlindja e Omerit do të përfundon galerinë e merituar dhe të dedikuar enkas për veprat e tij.” – thotë Ahmeti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *