Smoothie nga banania dhe kafja

Një koktej i freskët, shumë i shijshëm dhe i përshtatshëm për stinën

Kombinimi i shijes së bananes me kafe e jogurt, ia shton shijen pijes, ndërsa mjalti e kanella e bëjnë më të veçantë.
Përbërësit:
– 1 filxhan instant kafe e vluar dhe e ftohur;
– 1 banane e gjysmë, e prerë në rrathë;
– 1 filxhan jogurt grek i payndyrshëm;
– 1 lugë fara të bluara liri;
– 2 lugë të vogla mjaltë;
– ½ luge të vogël kanellë të bluar;
– ¼ luge e arrave të bluara muskati,
– 6 kube akull.
Përgatitja:
ë gjithë përbërësit përzieni në blender të fuqishëm (me atë me të cilin mund të thërrmoni akullin) dhe kënaquni me shijen e kënaqshme.

Nëse nuk keni blender të fuqishëm, përbërësit mund t’i përzieni edhe me blender të zakonshëm, ndërkaq akullin sërish shtojeni kur ta shërbeni pijen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *