Koalicioni i parë parazgjedhor maqedono-shqiptar

Lidhja socialdemokrate LSDM dhe Lëvizja BESA kanë zyrtarizuar marrëveshjen për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhjet e…

Abuzimi me çmimet/ OBSH publikon recetën e dezinfektuesit të bërë vetë

Alkooli etilik, glicerina dhe uji i oksigjenuar të holluara në ujë të distiluar apo të zierë…

Mërgimtarët e Amerikës i dhurojnë një Piano Qendrës për Kulturë të Kërçovës

Qendra e Kulturës Kërçovë pasurohet me një instrument muzikor shumë të rëndësishëm Grand Piano KAWAI RX2…

Maqedoni e Veriut/Ministrja e Punës refuzon emrin e ri të Republikës: Do paguaj gjobën 5 mijë euro

Ministrja teknike e punës dhe politikës sociale, Rashella Mizrahi sot duke folur për siç thoshte ajo…

Stuhia “Ciara”, 8 viktima dhe shkatërrime në mbarë Evropën

Aktivistët e mjedisit besojnë se egërsia e stuhisë Ciara, që ka mbjellur kaos në disa pjesë…

Shpërndarja e koronavirusit, e papërmbajtshme

Një hartë e re alarmuese për shpërndarjen e koronavirusit të ri Covid-19 tregon se përhapja e…

Zaev: Më në fund u bëmë pjesë e NATO-së!

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, deklaron se Maqedonia më në fund është pjesë e NATO-së.…

Karnavalet e Venecias, qyteti i “pushtuar” nga maskat

Venecia, qyteti i shumë adhuruar që vizitohet çdo vit nga miliona turistë, në këtë sezon, ofron…

“Paraziti”, triumf në “Oscar”/ Për herë të parë një film i huaj shpallet më i miri

Surprizë në natën e oskarëve 2020. Në Los Angeles, pavarësisht pjesës më të madhe të parashikimeve,…