Blerim Ahmedi: Na kërcenuan që të mos publikonim përgjimet e Ziadin Selës

Pas distancimit të “Grupit të Kumanovës”, TV21 ka publikuar një reagim të vëllaut të “El Chekës”, Blerim Ahmedi, përcjell Portali Uskana

Ai nëpërmes rrjetit social Facebook-it ka thënë se “El Cheka”, nuk ka bërë pazare me askënd, duke shtuar se nëse dikush mendon që e ka bërë një gjë të tillë le të dali publikisht me argumente dhe mos te flas me paragjykime.

Shkrimi i plotë i Blerim Ahmedit, (i pa edituar):

“Ne protestat nuk i beme ne emer te Grupit te Kumanoves ,por i bem ne emer te gjith shqipetarve.Ne rastet e montuara i trajtonim te njejta (politike) . Mirepo ne rast se dikush do qe te bej percarje per arsye personale apo dashuricka lideresh kete nuk mund ta hedhin te ne dhe te na njollosin me gjera qe aspak nuk jane te verteta . El Cheka futi ne rrezik jeten e tij dhe familjes , ne rast se do i ndodhi ElChekes dicka ,barra bie mbi Ziadin Selen dhe esht pergjegjes per kete . El cheka nuk mund te kufizohet te pergjimet se per njeren ane te nxjerri e per tjetren ane ti fshehi . Ne nuk fshehim asnje te keqe , ato qe do i fshehin do mbajne pergjegjsi per keto . Drejtesia nuk eshte qe te fshehesh te keqen ,por ta nxjerresh ne shesh. Dilnim rrugve 6 muaj duke ber perpjekje per lirimin e cdo te burgosuri ku rrinim dhe pa ngrene dhe sot na akuzojne per gjera qe nuk jan te verteta . Koha do e tregoj te verteten dhe pse sot kur thuhet e verteta te dalin shum armiq. Ne kunder Bdi jemi qe nga 2001 dhe e luftojme ne cdo aspekt e nuk jemi te sotshëm. Une si vellau i El Chekes jam krenar me veprat qe beri dhe rrezikun qe morri përsipër. Gjithashtu uroj qe cdo i burgosur te lirohet. Dhe per her te fundit e sqaroj qe pergjegjes do te jet Ziadin Sela ne rast se i ndodh dicka El cehekes .Ziadin Seles. Dhe kercnimet nga Narkomanet e Seles nuk i ham ne , kan ke te kercnojne dhe kend ta vrasin.

Sqarim El Cheka nuk ka bere pazare me askend , nese dikush mendon qe e ka be nje gje te tille le te dali publikisht me…

Sqarim El Cheka nuk ka bere pazare me askend , nese dikush mendon qe e ka be nje gje te tille le te dali publikisht me…

Posted by Blerim Ahmedi on Monday, February 10, 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *