Stuhia “Ciara”, 8 viktima dhe shkatërrime në mbarë Evropën

Aktivistët e mjedisit besojnë se egërsia e stuhisë Ciara, që ka mbjellur kaos në disa pjesë të Evropës, është një tregues i faktit se duhet kaluar sa më parë në veprim kundër ndryshimeve klimatike.

Vetëm Britania është përballur dy herë me përmbytje masive, që normalisht, ndodhin një herë në 100 vjet.

Stuhia Ciara la pas 8 viktima dhe shkatërrime në mbarë Evropën.

Burimi:TAR 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *