Zaev: Më në fund u bëmë pjesë e NATO-së!

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, deklaron se Maqedonia më në fund është pjesë e NATO-së.

Në një postim në rrjete sociale, Zoran Zaev falënderoi deputetët për mbështetjen. “Pas disa vitesh rrugëtim, bllokada, regjime, ngecje dhe izolim. Falënderoj të gjithë deputetët që ishin të vetëdijshëm për përgjegjësinë e tyre historike, për guximin e tyre për të marrë vendime që ndryshojnë të ardhmen. Vendi ynë është në BE dhe NATO!”, shkruan Zaev.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *