Koncert Kamertal “Dua më shumë Shqipërinë” -INQK “Koço Racin” – Kërçovë

Qendra e Kulturës ” Koço Racin” Kërçovë në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës të RMV-së organizuan…

Përdorimi i tepërt i celularit shkakton tumore në kokë

Përdorimi i tepruar i telefonave celularë sjell efekte negative për shëndetin. Gjykata e Apelit në Torino…

Shkupi në mesin e 10 qyteteve më të ndotura në botë

Shkupi mëngjesin e sotëm sërish u rëndit në mesin e 10 qyteteve me ajrin më të…

552 vjet nga vdekja e heroit kombëtar Skënderbeu

Sot mbushen plot 552 vjet nga vdekja e Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu, në 17…

Kinematografia shqiptare në zi, vdes aktori i mirënjohur Xhevdet Ferri

Ditën e sotme një lajm i hidhur ka tronditur kinematografinë shqiptare. Bëhet me dije se aktori…

Metali që kushton 5 herë më shumë se ari

Të gjithë vlerësojnë arin si metalin më të çmueshëm. Por radiumi është një tjetër metal, i…

Edhe 2020-shi do të jetë një vit i nxehtë

10 vitet e fundit janë konfirmuar si dekada më e nxehtë nga tre agjenci globale. Sipas…

Ali Ahmeti thotë se i ishte ofruar ndarja e Maqedonisë në vija etnike, por kishte refuzuar

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti konfirmon në një intervistë tha se partia e tij nuk do…

Merkel: Do bisedojmë në Këshillin e BE-së edhe për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Kancelarja gjeramane, Angela Merkel, shprehu mbështetjen e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë…

Asaf Ademi “thumbon” Thaçin: Ne dëshmuam moralin politik

Asaf Ademi, ish Ministri i Kulturës i cili ishte nga rradhët e Alternativës është përfshirë në…