Edukata dhe Covid 19 – nga Kujtim Kasami

Jeta nuk përsëritet por jetohet dhe se çdo çast duhet të jetë me vlerë, çdo vepër…

Carovska për bojkotimin e mësimit: Nuk sjellë të mira për gjeneratën e ardhshme

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska duke komentuar paralajmërimet për bojkot të mësimit online, ka…

Për hajr dhe punë të mbarë KMSHZ – së

(Komunitetit Mysliman Shqiptar në Zvicër) Shkruan: Dr.Kujtim Kasami Të japësh kontribut për Atdheun është detyrë e…

PREMIER LEAGUE: Mane mposht i vetëm Chelsea-n, Kepa dhe Jorginho tradhëtojnë blutë!

Liverpooli fiton supersfidën e javës së 2-të të Premier League dhe ngjitet në krye të rendijtes…

SERIA A: Di Francesco e nis me barazim te Cagliari, Genoa “shtyp” Crotonen!

Nisi me një barazim 1-1 ndaj ish-skuadrës së tij Sassuolos aventura e Eusebio Di Francescos në…

BUNDESLIGA: Leipzig e nis me fitore, Wolfsburg dhe Leverkusen ndajnë pikët!

Leipzig konfirmohet si skuadër pretendente edhe në këtë sezon të ri të Bundesligas pasi ja doli…

FUTBOLL: Ibraimi super, Shkëndija ruan kreun e klasifikimit në Maqedoninë e Veriut!

Shkëndija e Tetovës vazhdon të kryesojë e vetme kampionatin në Maqedoninë e Veriut edhe pas javës…

Pilotët spanjollë dominojnë në Emiglia-Romagna, Dovizioso ruan kryesimin

Dominim spanjoll në Çmimin e Madh të Emiglia Romagna-s në Moto GP, me Maverick Vinales që…

Gjuha Shqipe hiqet nga memorandumet e MASH, ja si arsyetohet Carovska

Milla Carovska u emërua Ministre e Arsimit dhe Shkencës, me të ardhur në krye të këtij…