Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami thotë se janë të gatshëm që edhe të vetëm të sfidojnë Bashkimin Demokratik për Integrim

Intervista e plotë e Kryetarit Kasami për ‘Kosovapress’ Kryetari i Lëvizjes Besa në Maqedoninë e Veriut,…

Afrim Gashi takohet me ambasadorin e ri turk në Shkup, z.Hasan Mehmet Sekizkok

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, i shoqëruar nga Sekretari Organizativ, Bekim Sali, sot kanë realizuar takim…

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në një intervistë për Euronews Albania

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në një intervistë për Euronews Albania, ka deklaruar se…

Ziadin Sela: Pa kërkuar falje Serbia për krimet e luftës në Kosovë, nuk ka “mini-shengen”

Ziadin Sela nga Tirana ka deklaruar se Serbia fillimisht duhet të pranoj krimet e bëra në…

Ziadin Sela: Arsimi në gjuhën shqipe është degraduar edhe pse gati dy dekada Ministri është shqiptarë

Ziadin Sela sonte ka takuar banorët e Sllatinës,në parafushatën e emruar ,,bashkëbisedim me qytetarët” ku është…

Atë që e premtojmë edhe e realizojmë. Postim na Arbër Ademi

Ja si do të duket objekti i ri shkollor në Reçicë të Vogël, komuna e Tetovës!…

Negociatat mund të hapen para samitit të Zagrebit, dokumenti i zgjerimit më 5 shkurt

Bashkimi Europian do të publikojë në datën 5 shkurt  raportin e tij në lidhje me metodologjinë…

Imazhi i ri i publikuar zbulon se Galaxy S20 Ultra do të ketë kamerë me zmadhim optik 100x

Rrjedhjet e Galaxy S20 po rritin ritmin ndërsa numërojmë ditët në ngjarjen tjetër Unpacked të Samsung.…

Barclays: iPhone 12 mund të ketë fuqinë e një MacBook Pro dhe sensorë të përmirësuar 3D

Duket se formacioni i ri i iPhone 12 do të jetë një nga pajisjet më të…

Zbulohet dizajni dhe opsionet e ngjyrave të Galaxy Buds+

Dëgjuset Samsung Galaxy Buds+ u shfaqën së pari javën e kaluar, kur një raport sugjeroi që…