Maqedoni/ 144 raste të reja me COVID-19, 97 persona janë shëruar dhe 8 kanë humbur jetën

Janë regjistruar 8 viktima si pasojë e koronavirusit, informojnë nga ministria e Shëndetësisë. Viktimat janë të…

Maqedonia e Veriut/ 140 raste të reja me COVID-19 dhe 4 viktima

Katër persona e kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19 në 24 orët e fundit në…

Partitë shqiptare, gati emrat e zv/ministrave

Partitë i kanë gati emrat e zëvendësministrave. Subjektet politike shqiptare, siç mëson Alsat janë përcaktuar për…

Ulje drastike e të infektuarve në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut këtë të hënë u konfirmuan vetëm 11 raste të reja me COVID-19.…

Kanë reaguar nga koalicioni “TASH ËSHTË KOHA”: QEVERI MASHTRUESE DHE JOLEGJITIME

Sot, kur opinioni u njoftua se është arritur marrëveshje për bashkëqeverisje mes LSDM-së dhe BDI-së, koalicioni…

Koalicioni “Tash është koha” proteston të hënën, Taravari: Nëse votuesit e Zajazit janë real, ia japim BDI-së deputetët

Jo vetëm në institucione, pakënaqësinë ndaj rezultatit të zgjedhjeve të 15 korrikut, koalicioni “Tash është koha”…

Refuzohen të gjitha paditë e koalicionit ASH-AAA

Gjykata Administrative ka refuzuar të gjitha paditë, 75 saktësisht, të Koalicionit ASH-AAA për parregullsi zgjedhore. Po…

Pas Hashim Thaçit, Ali Ahmeti thirret nga Gjykata Speciale në Hagë

Pas presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, prokuroria speciale e Hagës ka ftuar në cilësinë e dëshmitarit…

Lajmerim nga Restorantet Dardania Balkan, vendim bashkë me Darsmorët!

Lajmerim nga Restorantet Dardania BalkanVendim bashkë me Darsmorët! Darsmat për 95% janë shtyerë për 20212% janë…