Edhe 2020-shi do të jetë një vit i nxehtë

10 vitet e fundit janë konfirmuar si dekada më e nxehtë nga tre agjenci globale. Sipas…

Nominimet për Oscar 2020

Akademia e Arteve dhe Shkencave në Shtetet e Bashkuara shpalli nominimet e filmave në 24 kategori…

Donald Trumpit nuk i besohet, ja ku i ka drejtuar sytë bota

Një studim global ka treguar se niveli i besimit ndaj presidentit amerikan Donald Trump është shumë…

Hill: Detyrat e integrimit janë për t’u kryer dhe jo pengesa për t’u ndalur

Në Tiranë u zhvillua sot Samiti i Europës Jug-Lindore për Paqe, ku morën pjesë udhëheqës të…

Makron do të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Presidenti francez Emanuel Makron (Emmanuel Macron) pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e…

Stoltenberg: Procesi i anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut, “në rrugë të duhur”

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë ta ketë garantuar kryeministrin e Maqedonisë së…

Xhaminë më të madhe në botë po e ndërton Kina

Kina po ndërton xhaminë më të madhe në kontinentin Afrikan, edhe pse gjithnjë është akuzuar për…

Londra përgjaket sërish, vritet me thikë një tjetër adoleshent

Sërish dhunë në rrugë dhe më shumë gjak me viktimat e reja në Londër, ku një…

Acar në SHBA, Australia përvelohet nga i nxehti

Janë të paktën 21 viktimat e motit të keq në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Rajonet…

Zvicra, për herë të tretë, shteti më i mirë në botë

Për herë të tretë me radhë, Zvicra konsiderohet si shteti më i mirë në botë. Zvicra…